Galaktyka Imprez:

WSPIERAMY

EKO
NGO

DOBRA TELEWIZJA – FILMY NAKRĘCONE DZIĘKI WSPARCIU MZPITU W OLSZTYNIE

  • Kopernik TV
  • DOBRA TELEWIZJA – FILMY NAKRĘCONE DZIĘKI WSPARCIU...

Rok 2021 w Pojezierzu

SM POJEZIERZE
Wymiana pionów wodno-kanalizacyjnych i drzwi do klatek schodowych, remonty w piwnicach, a przed blokami nowe drzewa, krzewy i kwiaty. Podsumowujemy rok 2021 w Spółdzielni Mieszkaniowej „Pojezierze” w Olsztynie.

Rok 2021 w Spółdzielni Mieszkaniowej „Pojezierze” upłynął pod znakiem inwestycji. Głównym zadaniem była wymiana ciągów wodno-kanalizacyjnych w budynkach spółdzielni. Piony znajdowały się w różnych miejscach, co wydłużyło i utrudniło pracę.

W minionym roku wykonane zostały nowe piony przeciwpożarowe. Jeden taki pion w jednej klatce schodowej to koszt około 100 tysięcy złotych. Prace obejmowały również wykonanie ścian oddzielających korytarz od klatki schodowej, zainstalowanie systemów oddymiających oraz zestawów hydroforowych. W 2021 roku spółdzielnia przeprowadziła także remonty piwnic w kolejnych budynkach oraz remonty ciągów pieszych.

Spółdzielnia „Pojezierze” słynie z zieleni, rok 2021 był więc kontynuacją prac ogrodniczych. Wykonano ponad 13 tysięcy nowych nasadzeń, na terenie osiedli pojawiło się 81 nowych drzew.

Bez wątpienia kolejnym sukcesem spółdzielni jest fakt, iż po raz kolejny zamyka ona rok z dodatnim wynikiem finansowym. „To jest dobra nowina dla nas, a przede wszystkim dla mieszkańców, bo dwa lata temu zysk wyniósł na działalności gospodarczej w spółdzielni, wyniósł trochę ponad dwa miliony, a w ubiegłym roku też udało nam się uzyskać ten zysk na działalności gospodarczej” – podkreśla Andrzej Mróz, zastępca prezesa spółdzielni. Zysk w spółdzielni przeznaczony jest na dopłaty do opłat eksploatacyjnych. O jego podziale decyduje Walne Zgromadzenie. Dzięki temu sama opłata eksploatacyjna od lat nie ulega zmianie. Podwyżki czynszów mogą natomiast wynikać z innych czynników, takich jak zmiana stawek opłat za ciepło, wodę czy wywóz śmieci.

Po udanym 2021 roku spółdzielnia nie zwalnia tempa. Będzie kontynuować dotychczasowe prace, a także zadba o bloki, których nie udało się wyremontować w latach 2011-2013, gdy objęta była wsparciem unijnym. „Chcieliśmy całą spółdzielnię wyremontować, ale nie udało się, po prostu niektóre obszary spółdzielni musiały zostać wyłączone z projektów unijnych z różnych względów. Zarząd podjął takie zobowiązanie, że dostosuje poziom remontu w tych budynkach do tych, które skorzystały z dofinansowania unijnego” – tłumaczy Andrzej Mróz.

W nowym roku kontynuowana będzie też likwidacja zsypów i budowa wiat śmietnikowych.